انسان در طول زندگي خود چيزها و افراد زيادي را به دلايلي از دست مي‌دهد. اين از دست‌دادن‌ها ممكن است شامل سلامتي، شغل، فرد مورد علاقه، آرزوها و… باشد و در هر جنبه‌اي از زندگي اتفاق بيفتد. با وجود اين‌كه هر كدام از اين شكست‌ها واز‌دست‌دادن‌ها حكمتي دارد، اما نياز است كه فرد بتواند پس

از اين از دست‌دادن‌ها شروعي دوباره داشته باشد و به موفقيت‌هاي جديد دست يابد. اما اين اتفاق به خودي خود نمي‌افتد. راه‌حل و نجات و كمك بي‌تلاش از راه نمي‌رسد. امروز ما قصد داريم راه شروع دوباره را به شما نشان دهيم:

هرگز به دنبال يك طناب قطور و محكم براي نجات نباشيد، بلكه به دنبال چيزهاي كوچكي باشيد كه در زندگي‌تان موجود هستند و پيرامون‌تان را گرفته‌اند.

ايده‌اي كه شما را از مشكل دور نگه دارد و حس بهتري به شما بدهد.

كاري را كه قبلا شروع كرده‌ايد اما فكر كرده‌ايد ارزش وقت و انرژي گذاشتن ندارد و آن را رها كرده‌ايد.

آرزويي كه داشته‌ايد ولي هرگز آن را دنبال نكرده‌ايد.

آنچه هم‌اكنون مشغول انجام آن هستيد.

چيزي كه دوست داريد، ولي انگيزه كافي براي جذب در شما ايجاد نكرده است.

به هر كدام از اين موارد كه در زندگي‌تان وجود دارد بپردازيد، چون:

1 . زندگي شامل لحظه‌هاست و اين لحظات روزهاي زندگي را تشكيل مي‌دهند. پس نكته در اين است كه بتوانيد حتي يك لحظه از زندگي را تغيير دهيد و از آن به شيوه‌اي مناسب و واقعي لذت ببريد.

2 . هر گامي‌كه برداريم، ما را به مقصدي نزديك مي‌كند. ما مي‌خواهيم كل صحنه و در نهايت راه نجات را ببينيم، اما تاكنون نتوانسته‌ايم. پس بايد بدانيم كه با هر قدم، بخشي از تصوير آينده زندگي را خواهيم ديد و بايد از حالا قدم‌هاي خود را به سوي مقصدي كه مي‌خواهيم برداريم و آن را تنظيم كنيم.

3 . هر رفتار جزئي در راه رسيدن به اهداف و آرزوها مي‌تواند تغييري بزرگ ايجاد كند و مانعي را از سر راه ما بردارد. وقتي اين رفتارها كنترل‌شده و صحيح باشند، مي‌توانند كوهي از موانع را نيز از جاي بركنند. فردي را مي‌شناسم كه در اعماق وجودش ميل به نوشتن داشت. با يك شكست در زندگي تصميم گرفت هر روز يك پاراگراف بنويسد و حالا نويسنده‌اي شهير است.

Advertisements